Имя пользователя:

Пароль:

Бело-рыжий малыш и черепаховая полуперсиха

на передержках.

Архивные темы.

Re: Бело-рыжий малыш и черепаховая полуперсиха

Сообщение Катеринка » 13 фев 2012, 15:20

Ольга Н., может, к вам уже приехать фотопомощи для малыша? В каком Вы районе живете?
aniolski_pyl, какие новости по Шляхте?

зы(к форуму): очень жаль, что в выходные никто не доехал помочь уколоть девочку. У меня сильно заболел муж, так что сама съездить не смогла, а добираться около часа. Неужели все на окраинах города живут и в центре некому помочь в таких ситуациях больным животным?
До 18-00 просьба писать в ЛС, звонить только после 18-00. По выходным звонить только после 10 утра!
Катеринка
Зоо-гуру
Зоо-гуру

Автор темы
Полное имя: Екатерина

Сообщение murziko » 13 фев 2012, 15:29

Так а на сегодня-завтра помощь уколами для Шляхты есть?
murziko
Зоо-гуру
Зоо-гуру

Сообщение Ольга Н. » 13 фев 2012, 15:54

Катеринка писал(а):Ольга Н., может, к вам уже приехать фотопомощи для малыша? В каком Вы районе живете?
aniolski_pyl, какие новости по Шляхте?

Я в Малиновке живу.Сегодня уже с утра с мужем обсуждала,он обещал помочь с фотографиями,такими чтоб в PR можно было (и никого не напрягать).Так что пока попробуем сами
Не стоит подрезать мне крылья-начну летать на метле!
Ольга Н.
Любитель животных
Любитель животных

Полное имя: Ольга

Сообщение aniolski_pyl » 14 фев 2012, 02:01

Ольга Н. писал(а):а то девочке помощь нужна,а я ,боюсь,мешаю своими постами...

ні ў якім разе! наадварот, прыемна назіраць! :rose:

Добавлено спустя 3 минуты 23 секунды:
выказваю вялічэзную падзяку ashatan за дапамогу з уколамі!!!
сёння першы дзень, калі мне не давялося кудысці ехаць са Шляхтай! гэта такое шчасце!!! на якое ashatan ахвяруе свой абед :sarc:

Добавлено спустя 31 минуту 51 секунду:
Выходныя выдаліся няпростымі, таму нічога не пісала.
Са Шляхтай - поўны парадак (ттт)!
З уколамі на выходных неяк выкруціліся. Сама калоць так і не наважылася, не той стан быў. Ну й адказнасць. Гэта ж цяпер (хоць і часова) мая котка! Таму раз ўсё ж паехалі ў клініку, раз - да цёткі. А сёння з'явілася анёлак ashatan і ўратавала мяне ад вячэрніх котапаездак. Гэта такая асалода, калі вечарам ты можаш проста заняцца сваімі справамі. Ммм... Думаю, тут шмат хто мяне з'разумее :redface:
Але дагэтуль мне неяк шчасціла: Шляхта сама падварочвалася пад рукі. І таблеткі яна сама з'ядала без праблемаў. Сёння ж давер да мяне, як тут ужо нехта пісаў, быў "безнадежно утрачен" :sarc: Давялося выцягваць Шляхту з-пад ванны. А Вялікаму Льву - трымаць яе падчас непрыемных працэдур. Усё. Нас болей не сустракаюць пры ўваходзе ў кватэру. І ігнораць нашыя кіс-кіс. І больш не сядзяць на маёй майцы на зэдліку. :cry:
У астатнім - усё тое ж. Крыху адаптаваліся, але ходзім усё яшчэ насцярожана, часцей з прыціснутым да падлогі хвастом. У пакоі ходзім толькі ноччу, днём перасоўваемся толькі ад ванны да міскі і назад. Песціцца даемся толькі калі ядзім. Вось так проста ўзяць на ручкі і пасядзець нерэальна, праз колькі секундаў выкручваемся і збягаем. Праўда, недалёка. А што вы думалі? Тут справа гонару! Шляхта! Нас можна песціць толькі тады, калі мы самі таго пажадаем! А мы пакуль жадаем, толькі каб нас гладзілі па спінцы. На большую блізкасць мы яшчэ не гатовыя :redface: Латочкам карыстаемся спраўна. Заўжды трэба сачыць, каб ён быў чысты. Калі не прыбраць своечасова - пачынаем карыстацца дыванком побач (добра, што не дальнім закутком). Раніцай голасна патрабуем ежы. Спрацоўвае лепей за будзільнік, толькі пра раніцу ў нас рознае ў'яўленне :sarc: Калі скончыўся сухі корм, правяла непрацяглы эксперымент: пакінула толькі кансервы. Трошкі палізала, але настойліва і гучна запатрабавала замяніць блюда. Давялося ехаць за сухім. Зараз трускаем РаялКанін для хатніх котак з доўгай поўсцю... Да кветак цікавасці не выяўляе, што радуе таксама :love: І самае галоўнае: мы такія прыгожыя, такія важныя, такія далікатныя! Нас немагчыма не любіць!!! :Rose:

Добавлено спустя 3 минуты 55 секунд:
Дарэчы, сёння тыдзень, як Шляхта з'явілася ў нашай кватэры. Як ляціць час!
Изображение
aniolski_pyl
Присоединившийся
Присоединившийся

Полное имя: Таццяна

Сообщение aniolski_pyl » 16 фев 2012, 00:24

Сёння зрабілі Шляхце апошнія ўколы. Добра было б заўтра з'ездзіць да доктара і пераканацца, што ў нас усё ў норме. Але не ведаю як выйдзе з часам і транспартам. Хутчэй за ўсё адкладзем свой візіт да выходных.
Трымаемся бадзёра:) І не верыцца мне, што вось яшчэ колькі дзён і сыдзе тэрмін каранціну... Шляхта так арганічна ўлілася ў нашую прастору, што без яе будзе неймаверна сумна :cry: Сёння раніцай (сваёй, а шостай гадзіне) яна пяшчотна будзіла мяне дотыкам сваёй лапкі :redface: Шкада, што не зможам пакінуць яе сабе на зусім (летам у нас падарожны лад жыцця, а адную ў кватэры не пакінеш...)!
Изображение
aniolski_pyl
Присоединившийся
Присоединившийся

Сообщение Галинка » 16 фев 2012, 10:52

шляхта же потом ко мне едет, так?
77-88-585 мтс
Галинка
Друг приюта
Друг приюта

Сообщение Катеринка » 16 фев 2012, 10:54

Галинка писал(а):шляхта же потом ко мне едет, так?

да
До 18-00 просьба писать в ЛС, звонить только после 18-00. По выходным звонить только после 10 утра!
Катеринка
Зоо-гуру
Зоо-гуру

Автор темы

Сообщение Катеринка » 18 фев 2012, 14:58

новая темка малыша Ромки уже в каталоге: Ромка- мальчик,приносящий радость
Катеринка
Зоо-гуру
Зоо-гуру

Автор темы

Сообщение Галинка » 18 фев 2012, 17:08

что там у шляхты?
77-88-585 мтс
Галинка
Друг приюта
Друг приюта

Сообщение aniolski_pyl » 19 фев 2012, 02:32

Галинка писал(а):что там у шляхты?

Парадак:) Да вета мы так і не даехалі, праўда. Чакаю пакуль мой кіроўца знойдзе час павазіць нас. Пакуль у яго трошкі завал з працай. Але вонкава ўсё ок. Есць шмат і з апетытам, вылізваецца рэгулярна, трошкі саромеецца, але ўсё ж палюе і бегае за вяровачкай, спіць у фатэлі ў спальні:) І яшчэ ў Шляхты з'явіліся бачкі, цяпер яе не так страшна браць на рукі:))) Але да вета ўсё ж трэба даехаць, каб пераканацца, што з ныркамі праблемы таксама няма і ўсе папярэднія меры - перастрахоўка. І яшчэ хацела спраўдзіць - яна ноччу трошкі пасопвае-пахрапвае, калі сон глыбокі. Гэта ж нястрашна для здароўя, праўда?

Галіна, калі вам зручней прыняць Шляхту ў свае апартаменты? Дзень, час? Сёння днём - роўна два тыдні. Канец каранціну :Rose:

ЗЫ. А вось дома цяпер маю пэўную праблемку. Падобна, што ў Вялікага Льва алергія на поўсць. Бо як Шляхта пераехала ў спальню - пачало закладваць нос, ён не прачышчаецца. Сёння ён дзень быў дома - і ўвесь час пакутваў на гэта. На працы праходзіць. Мы неяк гэтыя факты ўсе не адразу звязалі. Скажыце, гэта для мяне важна-важна: алергія можа быць толькі на котак з доўгай поўсцю? Ці калі алергія - то даўжыня не мае значэння, бо яна (поўсць) усё адное будзе ў пакоі, у паветры? Што кажа яго вялікасць вопыт?
Изображение
aniolski_pyl
Присоединившийся
Присоединившийся

Сообщение Катеринка » 19 фев 2012, 02:54

aniolski_pyl, Таня, аллергия либо есть, либо нету, притом длинна шерсти значения не имеет. Единственное, - бывает на слюну(т.е. возможно на сибирских кошек, корнишей, сфинксов аллергии может не быть), бывает на шерсть. Может, просто простыл? :shock: У моего мужа тоже астматический кашель с середины декабря, примерно через чуть-чуть, как у нас Тим появился, который спит с нами и постоянно тягается-жмякается мужем. На следующей неделе к аллергологу, ох... страшно, когда у волонтеров или их "сожителей" появляется аллергия... все молюсь, чтобы у нас был какой-нить бронхит или еще чего...
Катеринка
Зоо-гуру
Зоо-гуру

Автор темы

Сообщение Галинка » 19 фев 2012, 11:38

aniolski_pyl писал(а):Галіна, калі вам зручней прыняць Шляхту ў свае апартаменты?

ура) в принципе, в любой день. звоните.
если обязательно показать врачу - то мне трудно будет это организовать.
77-88-585 мтс
Галинка
Друг приюта
Друг приюта

Сообщение aniolski_pyl » 19 фев 2012, 15:54

Транспартная праблема вырашылася, таму план дзеянняў такі:
1) Заўтра ў 14:30 Шляхта едзе ў Альфа-вет да Ушачова. Магчыма, спатрэбіцца аналіз крыві. Магчыма нешта для вачэй. - гэта ўсё бяру на сябе :)
2) Пасля 21:00 завозім Шляхту Галінцы ў Малінаўку. Вязу латочак, "Здаровыя ныркі" і г.д.

Былі б удзячныя за наступную дапамогу:
1) Сухі корм. Шляхта прынцыпова жарэ толькі сухі :sarc: Нават аршанка не спакушае. Лізь-лізь - і вароцім твар, патрабуем законы сухі паёк :sarc: Я карміла спачатку ПраПланаўскім індор, пасля РаялКанінам для котак з доўгай поўсцю. Пачак 400 гр. мы з'ядаем за 5 дзён. гэта крыху болей нормы, але ж нам трэба нарошчваць адпаведнае поўсці пузіка :sarc: Можа хто ў Малінаўцы парадуе нас смачнай перадачкай, м-м-м?
2) Напаўняльнік. Я карыстала той, што камкуецца, нейкі польскі ў бэзава-ружовым пакунку. Драўляны не спрабавала. Але мой сканчваецца :( А Галінкіны кацейкі напаўняльнікам наогул не карыстаюцца. Гэта не варыянт для Шляхты, яна вельмі патрабавальная да свайго латочку :devil: То можа хтось ахвяруе нам хоць колькі?
3) Нешта глістагоннае пэўна трэба? Які там парадак паслякарантыннай "апрацоўкі"?
4) Фотадапамога, асобная тэма, і пошук новых шчаслівых гаспадароў, што будуць нас любіць і карміць :lion:

Божа, як не хочацца аддаваць! Ніколі не думала, што так прывяжуся да коткі за няпоўныя два тыдні. Шляхта сёння мурчала і прыйшла да мяне ў ложак, нават масаж ног спрабавала рабіць! Я пачуваю сябе здрадніцай :stop: :cry: Нават Вялікі Леў ужо пачаў яе лашчыць :( А-а-а!!!

Добавлено спустя 1 минуту 18 секунд:
Добавлено спустя 10 минут 5 секунд:
Катеринка писал(а):aniolski_pyl, Таня, аллергия либо есть, либо нету, притом длинна шерсти значения не имеет. Единственное, - бывает на слюну(т.е. возможно на сибирских кошек, корнишей, сфинксов аллергии может не быть), бывает на шерсть. Может, просто простыл? У моего мужа тоже астматический кашель с середины декабря, примерно через чуть-чуть, как у нас Тим появился, который спит с нами и постоянно тягается-жмякается мужем. На следующей неделе к аллергологу, ох... страшно, когда у волонтеров или их "сожителей" появляется аллергия... все молюсь, чтобы у нас был какой-нить бронхит или еще чего...

Сфінксы нас не радуюць - іх на Фаўну не прынясуць(і добра!). На алергію проста яшчэ некалькі фактараў указваюць. Але пэўна самы галоўны, што ён ужо пераканаў сябе, што гэта алергія :evil: Цяпер складана будзе разабрацца. Я вось што падумала, зраблю хітры захад, паспрабую адрамантаваць замок на кухні і наступную кацейку адтуль не выпускаць ні за якія каўрыжкі. Ну а кухню проста паспрабую лепей прыбіраць - штодня не толькі мыць падлогу, але і іншыя паверхні. Калі Бог дасць не адурэю (я не лепшая гаспадыня :sarc: ) і з алергіяй (ці з "алергіяй") усё будзе ок, то будзем працягваць такім макарам...
Изображение
aniolski_pyl
Присоединившийся
Присоединившийся

Сообщение Галинка » 19 фев 2012, 19:34

aniolski_pyl писал(а):Але пэўна самы галоўны, што ён ужо пераканаў сябе, што гэта алергія

забыла, как называются такие лекарства, принимая которые люди уверены, что им помогает? может попробовать?:)
зы: глистогонка и наполнитель на мне.

Добавлено спустя 1 час 54 минуты 31 секунду:
девушки - я тормоз, у меня кот некастрирован. барышня, скорей всего - нестерилизована. может кто из малиновки в ближайшее время в сторону ветклиники будет ехать? по морозу везти в сумке послеоперационное животное не хочется..или ничего?
77-88-585 мтс
Галинка
Друг приюта
Друг приюта

Сообщение aniolski_pyl » 19 фев 2012, 23:57

Галинка писал(а):девушки - я тормоз, у меня кот некастрирован. барышня, скорей всего - нестерилизована. может кто из малиновки в ближайшее время в сторону ветклиники будет ехать? по морозу везти в сумке послеоперационное животное не хочется..или ничего?

а ты хочаш свайго зараз кастрыраваць?
(бо Шляхту, мне падаецца, пакуль рана - трэ прагнаць паразітаў і даць ёй набраць масы цела)
мо тады заўтра і завесці ў АльфаВет? я б тады "оптам" кацеек забрала))) толькі ж трэ запісацца, спытаць ці змогуць яны...

Добавлено спустя 48 секунд:
Галинка писал(а):забыла, как называются такие лекарства, принимая которые люди уверены, что им помогает? может попробовать?:)

буду вітамінамі адкармліваць :D :good:
Изображение
aniolski_pyl
Присоединившийся
Присоединившийся

Пред.След.