Имя пользователя:

Пароль:

Интернет и СМИ о животных, не о Фауне города

Публикации и сотрудничество

Re: Интернет о животных, не о фауне.

Сообщение zdanovich » 04 авг 2011, 14:05

Есть и такие люди
http://news.tut.by/kaleidoscope/244534.html
Случайная аватара
zdanovich
Друг животных
Друг животных

Сообщение puntufel » 04 авг 2011, 14:21

zdanovich мне понравилась реакция жителей. у нас, мне кажется, большинство решило бы, что пожарному место в дурке.
мой телефон - 8 (029) 347 26 89
Случайная аватара
puntufel
Друг животных
Друг животных

Сообщение easy_tiger » 16 авг 2011, 11:57

Віцебскі мясакамбінат праспансіраваў адкрыццё ў Віцебску прытулку для бяздомных жывёл

У Віцебску адкрыўся прытулак для бяздомных жывёл — пакуль адзін з нямногіх у краіне.

Як паведамілі "Звяздзе" ў Віцебскім гарвыканкаме, прытулак створаны фактычна за кошт спонсараў. Агульны кошт праектных і будаўніча-мантажных работ склаў 2,9 мільярда рублёў. 2,5 мільярда рублёў — гэта сродкі спонсарскай дапамогі, якія былі пералічаны ААТ "Віцебскі мясакамбінат". Астатнія сродкі асвоіў заказчык будаўніцтва прытулку — камунальнае дзяржаўнае прадпрыемства "Вясна".

Прытулак разлічаны на адначасовае ўтрыманне 200 жывёл. Для іх тут створаны прасторныя вальеры, ёсць памяшканні для каранціну, ізалятар для хворых, неабходнае ветэрынарнае абсталяванне, нават свая аперацыйная. У штаце супрацоўнікаў дырэктар, ветэрынарны ўрач, рабочы па наглядзе за жывёламі і кухар. Усіх гадаванцаў пасля агляду і неабходнага лячэння (а таксама абавязковых прышчэпак) аддаюць у добрыя рукі.

Автор(ы): Звязда

http://news.tut.by/kaleidoscope/245986.html
easy_tiger
Любитель животных
Любитель животных

Полное имя: Елизавета

Сообщение zdanovich » 19 авг 2011, 11:04

В Польше запретили купировать собакам хвосты и уши

В Польше принят новый законопроект об охране животных. В поддержку документа, ужесточающего ответственность за жестокое обращение с животными, проголосовало накануне вечером подавляющее большинство депутатов Сейма (нижняя палата парламента).

Проект закона запрещает, в частности, купировать собакам хвосты и уши в этических целях, а также держать питомцев на привязи короче трех метров более 12 часов.

Согласно новым нормам, каждый, кто обнаружит брошенного пса или кошку, должен будет сообщить об этом в ближайший питомник или стражам порядка.

Запрещается отстреливать бродячих домашних животных.

За жестокое обращение с четвероногими закон предусматривает наказание в виде ограничения или лишения свободы на срок до двух лет, а в случае особой жестокости - до трех, передает ИТАР-ТАСС.

http://news.tut.by/kaleidoscope/246481.html
Случайная аватара
zdanovich
Друг животных
Друг животных

Сообщение Мариэль » 12 сен 2011, 00:46

Работники службы отлова бродячих животных убили собаку на глазах у хозяина.

Виталий Бондарь и Ирина Жигадло, жители Мозыря, обратились 10 сентября в милицию и намерены обратиться в прокуратуру по поводу убийства службой отлова бродячих животных их собаки, королевского пекинеса.

Как сообщили заявители БелаПАН, 10 сентября в Мозыре на празднике города работники службы отлова бродячих животных убили собаку у них на глазах. «Утром я гулял со своим Ричи в городском парке возле Припяти. Ричи бежал впереди меня, буквально в пяти метрах, и вдруг какой-то мужчина сделал шаг от припаркованной машины и направил что-то в сторону моей собаки. Я не успел ничего понять, как услышал громкий хлопок и увидел, что Ричи упал на тротуар, начал биться в конвульсиях. В теле собаки торчал какой-то шприц», — сказал Бондарь.

Как позже выяснилось, это были работники службы по отлову бродячих животных вместе с начальником участка. «Они сказали, что в шприце дитилин в большой дозе и собаку спасти нельзя. Стрелявшие были на личном авто, без спецодежды, средств отлова (сачка, сети) и ветврача. Они разгуливали в парковой зоне с помповым ружьем. Я забрал у них ружье, вызвал милицию и впоследствии отдал ружье следователю», — отметил молодой человек.

Он пытался спасти собаку, но по дороге к ветеринару пекинес умер.

Заявители просят наказать виновных в смерти собаки.

http://charter97.org/ru/news/2011/9/11/42471/

Нет слов просто.....
Мариэль
Любитель животных
Любитель животных

Полное имя: Марина

Сообщение Светлана » 24 сен 2011, 22:54

Чарлик, моё рыжее ласковое солнышко, беги по РАДУГЕ... Теперь тебе хорошо и не болит твоё маленькое отважное сердечко... Прости меня...
Изображение
Светлана
Друг животных
Друг животных

Сообщение Наталия » 15 окт 2011, 13:48

К вопросу о перевозке животных:
http://news.tut.by/kaleidoscope/254458.html
Меня лично просто потрясло, что животные могут потеряться при переезде.
Наталия, МТС 761-04-35
Наталия
Зоо-гуру
Зоо-гуру

Сообщение Vityas » 28 ноя 2011, 19:12

Изображение
Vityas
Администратор
Администратор

Полное имя: Виталий

Сообщение SlaDa » 02 дек 2011, 01:43

пакуль у нас ваююць з сабакамі, у Польшчы - узнагарожваюць.
фотарэпатаж
У Варшаве ўзнагароджаны ваеннаслужачыя кантынгенту ў Афганістане, у тым ліку два сабакі - Бары й Б'янка.

У Варшаве прайшла сустрэча ваеннаслужачых, якія закончылі сваю зьмену службы ў кантынгенце NATO ў Афганістане. Гэта жаўнеры ды афіцэры агнявых адзінак ды корпусу вайсковай жандармэрыі, а таксама два сабакі - Бары й Б'янка. Вайскоўцы былі ўзнагароджаны польскімі мэдалямі ды ўзнагародамі NATO, у тым ліку мэдалём "Зорка Афганістана". Сярод узнагароджаны - геройскія Бары й Б'янка. Іх саслужывец, трэці сабака, загінуў у гарах Кандагару й атрымаў узнагароду пасьмяротна.

усе фота http://www.radyjo.net/4/93/Artykul/59509

Сабака атрымаў ордэн

Изображение
не ў Беларусі
SlaDa
Зоо-гуру
Зоо-гуру

Сообщение SlaDa » 15 дек 2011, 16:25

Маскоўскі шлямур заклікае дапамагаць бездомным жывёлам

http://www.trendspace.ru/blogs/bokov/35554.html

вытрымка:

В прошлом году я потерял друга. Мой мопс Вивьен не выдержал московского смога и жары - у нее отказало сердце. Смерть собаки – это потеря члена семьи, родного существа. Мы привязываемся к нашим домашним животным так же, как к родным людям, а они это очень хорошо чувствуют и отвечают нам взаимностью. Каждый раз воспоминание о Вивьен вызывает у меня теплое чувство и улыбку, она навсегда поселилась в моем сердце.

У моей мамы на даче живут четыре собаки, кошка и попугай. А недавно к одной из собак прибился маленький, еще слабый щенок, с которым кто-то поиграл летом, а осенью выбросил на улицу. Она выхаживала его, как родного и моя мама не смогла устоять - теперь у нее пять собак. Наблюдая за тем, как взрослая собака заботится о чужом щенке, я подумал, что порой люди очень жестоки, а животные куда «человечнее» людей.

В попытках изменить мир важно начать с себя и своего окружения. Оглянитесь вокруг и обратите внимание: может быть, Сережа из соседнего подъезда мучает кошку и привязывает к ней банки, а Петр Васильевич и Наталья Степановна решили бросить на даче собаку, чтобы не возиться с ней в городе. Поговорите с ними, переубедите, измените что-то в лучшую сторону. Решите для себя, что именно вы готовы сделать для братьев наших меньших, может быть, вы можете дать дом маленькому щенку или котенку, нуждающемуся в заботливом хозяине. Ведь это так приятно и легко – подарить живому существу радость. А на самом деле вы дарите радость в первую очередь себе.

Это моя история. Это мой манифест.

і прыводзіць статыстыку

Для статистики: в варшавском приюте ежегодно 90% собак и кошек, поступивших в приют, усыновляется. В Москве от 3 до 10%.
Температура в вольере приютской собаки в Стокгольме в самый холодный день зимы +18, в Москве -30.
не ў Беларусі
SlaDa
Зоо-гуру
Зоо-гуру

Сообщение Светлана » 14 янв 2012, 02:43

Чарлик, моё рыжее ласковое солнышко, беги по РАДУГЕ... Теперь тебе хорошо и не болит твоё маленькое отважное сердечко... Прости меня...
Изображение
Светлана
Друг животных
Друг животных

Сообщение IRISка® » 08 фев 2012, 18:29

"Новость дня" - сначала услышала историю (в виде блиц-новости) по радио.
Понравилась "мораль сей басни": что делать с этими кошками - никто не знает... :eye:
(Эта тема, кажется, уже затрагивалась на форуме) И вот статья в Интернете:
http://news.mail.ru/inworld/belorussia/society/8039042/
IRISка®
Присоединившийся
Присоединившийся

Полное имя: Ирина

Сообщение SlaDa » 12 фев 2012, 17:52

Наша Ніва піша аб котаманіі ў інтэрнэце

http://nn.by/?c=ar&i=68185
не ў Беларусі
SlaDa
Зоо-гуру
Зоо-гуру

Сообщение Zet » 29 фев 2012, 22:08

крыса и кошка пьют моллоко из одной миски. крыска отбирает миску у кошки :good:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... MDBu-_mRks
Zet
Администратор
Администратор

Сообщение SlaDa » 13 мар 2012, 22:45

першакрыніца - БелаПан

http://pda.nn.by/artykul/69989.html

Будаўніцтва першай у Беларусі гасцініцы для жывёл прыпынена

Як паведаміла намеснік дырэктара сталічнага прадпрыемства па часовым утрыманні жывёл «Фаўна горада» Тамара Царыкоўская, будаўніцтва, якое пачалося ў ліпені 2010 года на вуліцы Гурскага, замарозілі ў лютым гэтага года з-за недахопу сродкаў.

Будаўніцтва ажыццяўляла ГА «Мінская жыллёва-камунальная гаспадарка» за кошт падаткаў, якімі абкладаюцца ўладальнікі сабак. Паводле рашэння Мінгарсавета, на будаўніцтва гасцініцы павінна накіроўвацца чвэрць збору падаткаў з уладальнікаў сабак, астатнія сродкі ідуць на ўтрыманне «Фаўны горада». (Да пачатку будаўніцтва гасцініцы частка падатковых збораў з уладальнікаў сабак ішла на будаўніцтва пляцовак для іх выгулу.)

Паводле слоў Царыкоўскай, падаткі плацяць усяго прыкладна 12 тысяч уладальнікаў сабак, у той час як, паводле ацэнкі «Фаўны горада», іх налічваецца больш за 100 тысяч.

Сума падатковага збору ў Мінску складае ад 0,4 да 1,5 базавай велічыні — ад 14 тыс. да 52 тыс. 200 рублёў. Чакаецца, што нават пасля павышэння базавай велічыні з 1 красавіка падатковы збор вырасце нязначна: паводле неафіцыйнай інфармацыі, Мінгарсавет рыхтуе рашэнне, у адпаведнасці з якім сума падатковага збору з уладальнікаў сабак з 1 красавіка будзе памнажацца на 0,5.

Прадстаўнік «Фаўны горада» не змагла сказаць, калі адновіцца будаўніцтва гасцініцы. Яна адзначыла, што яе ўзвядзенне планавалася пачаць яшчэ ў канцы 2007 года, але рэалізацыя праекта неаднаразова адкладвалася ў сувязі з неабходнасцю ўзгаднення некаторых пытанняў. У прыватнасці, супраць будаўніцтва выступалі некаторыя жыхары мікрараёна, якія выступалі праціўнікамі сабачага брэху па начах.

Як паведамлялася раней, гасцініца павінна быць пабудавана ў выглядзе аднапавярховага памяшкання, унутры якога размесцяцца вальеры: прыкладна 50 месцаў для сабак і 30 — для катоў. У будынку таксама будуць знаходзіцца адмывальня, цырульня, майстэрня па пашыве адзення для жывёл. Пры гасцініцы плануецца адкрыць магазін аксесуараў і корму для жывёл.

У сваю чаргу старшыня грамадскага аб’яднання абароны жывёл «Эгіда» Наталля Бялянава разумее абурэнне людзей, якія не жадаюць плаціць падаткі на сабак, бо за іх жа сродкі работнікіі «Фаўны горада» могуць адлавіць і ўсыпіць гадаванца, які выпадкова згубіўся. Паводле яе слоў, апошнім часам у горадзе адзначаны выпадкі знішчэння сабак, якія апынуліся на вуліцы без гаспадара, прадстаўнікамі «Фауны горада».

Што да будаўніцтва гасцініцы, то Бялянава назвала гэта «поўнасцю камерцыйным мерапрыемствам». «Ніхто не запытваў уладальнікаў сабак, ці хочуць яны гасцініцу або прытулак для бяздомных жывёл», — адзначыла кіраўнік аб’яднання.

Варта адзначыць, што шмат гадоў ГА «Эгіда» не можа атрымаць дазвол гарадскіх улад на будаўніцтва прытулку для бяздомных жывёл.

Добавлено спустя 5 минут 35 секунд:
http://pda.nn.by/artykul/69979.html

У Смалявіцкім раёне ствараюць першыя могілкі для хатніх жывёл

У маі ў Смалявіцкім раёне Мінскай вобласці плануюць адкрыць першыя ў Беларусі могілкі для хатніх жывёл. Пра гэта паведаміў намеснік дырэктара цэнтра рытуальных паслуг для хатніх жывёл «Біяэкалогія» Віталь Пташынскі.

Паводле яго слоў, могілкі разлічаны на 8 тысяч магіл і 10 тысяч ячэек у калумбарыі. Усіх жывёл будуць крэміраваць.

Кошт паслуг складзе: выклік агента цэнтра рытуальных паслуг дамоў і дастаўка жывёліны — 45 тыс. рублёў, крэмацыя — 425 тыс., пахаванне — 425 тыс. рублёў.

Апрача таго, ад 30 да 60 тыс. рублёў будзе каштаваць скрыня, за дадатковую плату можна будзе замовіць помнік. Кожнае пахаванне разлічана на тры гады. Калі гаспадар жывёліны пажадае захаваць месца на могілках пасля заканчэння гэтага тэрміну, ён павінен будзе даплаціць кошт пахавання.

Як растлумачыў Пташынскі, пры вызначэнні кошту паслуг могілак улічвалася неабходнасць забяспечваць належны догляд за магіламі і выплачваць зарплату персаналу. У штат могілак увойдуць дзевяць чалавек — вартаўнікі, агенты цэнтра рытуальных паслуг і рабочыя, якія будуць праводзіць крэмацыю. Паводле слоў дырэктара цэнтра, у Расіі пахаванне хатняй жывёліны ў два-тры разы даражэйшае, і грамадзяне вымушаны штогод даплачваць за захаванне месца.

Аб’явы аб хуткім адкрыцці могілак і іх паслугах размешчаны ва ўсіх ветэрынарных клініках Мінска, дадаў Пташынскі.

Намеснік дырэктара сталічнага прадпрыемства па часовым утрыманні жывёл «Фаўна горада» Тамара Царыкоўская мяркуе, што паслугі могілак будуць вельмі запатрабаваныя, асабліва сярод мінчан. Сёння, паводле яе слоў,

у сталіцы існуюць некалькі неафіцыйных могілак для сабак і катоў — у мікрараёнах Уручча-3 і Малінаўцы.

Пытанне аб стварэнні афіцыйных могілак для хатніх жывёл абмяркоўвалася некалькі гадоў, аднак зямлю ў Мінскім раёне для гэтых мэтаў знайсці так і не ўдалося.
не ў Беларусі
SlaDa
Зоо-гуру
Зоо-гуру

Пред.След.

Вернуться в СМИ и Интернет